Angielski i relaks w Bielsku Białej

Wyjazdy z Pestką
Termin: piątek, 21 luty 2020 - niedziela, 23 luty 2020

Miejscowość: Bielsko-Biała, Polska

Angielski i relaks w Bielsku Białej

Fota powyżej z jednej z poprzednich wycieczek. To było za czasów Kyle Riggs (Amerykanin, który z nami jeździł). Native speakers nie są na każdym wyjeździe. Można sobie życzyć lub nie, ale na tych pierwszych wyjazdach ich nie ma, no chyba że miejscowi :-)

Przed takim wyjazdem, jeśli to możliwe, zdecydowanie proponuję spotkanie około tydzień przed. Już się pouczymy wstępnie – spotkanie przy kawce proponuję w Katowicach na ul. Skargi 8 lub w innym, możliwym dla obu stron wskazanym miejscu. A potem, zapraszam serdecznie na dwu i pół dniową wycieczkę z językiem angielskim i z humorem do Bielska Białej.

 

Spotykamy się na Placu Andrzeja w Katowicach w piątek o godzinie 16.30, skąd zabieram autem do Krakowa. Nie jesteśmy biurem podróży choć osobiście jestem pilotem wycieczek i takie prowadziłam, jednak główny cel to NAUKA ANGIELSKIEGO w okolicznościach - tutaj akurat bielskich, które stanowią piękną inspirację do wielu rozmów.

 

Angielski nauczany jest już od momentu spotkania przy samochodzie, a w trakcie podróży nazywamy to co się dzieje. Co zwiedzamy i o czym rozmawiamy uzgadniamy razem, choć oczywiście proponuję ja. Ale Nie ma presji i można modyfikować plan i godziny "We go with a flow" :-) 


Przykładowo:
Piątek zakwaterowanie: Hotel Stara Szmergielnia 5 km od centrum lub Hotel Błonie w Mikuszowicach Śląskich

 

Spotkanie przy kolacji, pierwsze słowa – opis miejsca gdzie będziemy, przyglądanie się ludziom, opisujemy ich, planujemy sobotę i niedzielę. Pojawia się wiele słów i cały czas w przyjazny, relaksujący sposób namawiam aby angielskiego jak najwięcej. Słowa nowe zapisuję. Materiał jest spisywany i potem przesyłany mailowo. 

 

Po śniadaniu w sobotę ok 9 (w zależności od pogody) udajemy się na długi spacer po uliczkach Bielska, zatrzymując się przy atrakcjach typu Bolek i Lolek – pomnik :-))). Wiecie jaka to inspiracja!? Pamiętam jak kiedyś staliśmy tam pół godziny ucząc się około 20 nowych słów, gdyż rozmowa zeszła na Dobranocki :-)

 

Przysiadamy na kawę czy na coś do zjedzenia i delektujemy się atmosferą. W trakcie mówię po angielsku i wyjątkowo po polsku (ilość polskiego zależy od poziomu na jakim znajdują się uczestnicy i do tego całkowicie się dostosowuję. Prowadzę tak, aby to nie było stresujące i odpowiednie do miejsca z którego startujemy językowo)

 

Idziemy i rozmawiamy o tym co wokół. Naturalnie. Jeśli życzą sobie Państwo temat przewodni to oczywiście proszę bardzo . Np TRAVELS - Podróże :-) Potem może Muzeum Minerałów? Tutaj dopiero będą słowa! :-) Przejście głównymi uliczkami. Przystanek na pizzę i cały czas ucinamy pogawędki.

 

Niedziela po śniadaniu około 9 przejazd lub wyjście na uroczą Kozią górę - spokojna, łagodna, a więc można rozmawiać. Tam schronisko i rozmowy o wszystkim i o niczym. Poznajesz mnóstwo słów! Powrót do domu na Plac Andrzeja około godziny 19

Kozia gorkaSchronisko Stefanka na Koziej Górce w zimowej szacie.

 

Proszę się nie martwić, bo może być też polski, tyle że ja to co Państwo jeszcze nie umieją będę tłumaczyć od razu na English i uczyć tego. Potem materiał będzie wysyłany, a my spotkamy się po wyjedzie aby powtórzyć i trenować. Być może nie będzie potrzeby używania języka polskiego w ogóle. Proszę mi wierzyć – nie ma lepszej inspiracji niż to co naturalnie będzie Nam się tam w Bielsku przydarzać. 

WAŻNĄ CECHĄ WYCIECZKI JEST BRAK GONITWY - POWOLI I Z PRZERWAMI NA GŁĘBOKI ODDECH :-) RELAKS. NIC NIE MUSIMY. WSZYSTKO JEST DODATKIEM. PAŃSTWO DECYDUJĄ, BO NAJWAŻNIEJSZE JEST FASZEROWANIE SIĘ ANGIELSKIM, A IM PRZYJEMNIEJSZE OKOLICZNOŚCI WOKÓŁ, TYM LEPIEJ TO PÓJDZIE.

 

Wycieczka przeznaczona dla osób również ze znajomością bardzo podstawową. Po wycieczce kontaktujemy się aby douczyć słownictwa i struktur z tego wyjazdu. 


KOSZT ZA JĘZYK ANGIELSKI NA TEN WYJAZD:

CAŁOŚĆ OBEJMUJĄCA RÓWNIEŻ ZAJĘCIA PRZED WYJAZDEM I KONTAKT PO WYJEŻDZIE. W SUMIE TO JEST OKOŁO 20 H ! - OD OSOBY: 900 zł. przy co najmniej dwóch osobach plus koszty prowadzącego.

CENA MOŻE SIĘ ZMIENIAĆ W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI OSÓB. Aby zarezerwować taki wyjazd i abym rozpoczęła przygotowania i dokonała rezerwacji, należy wpłacić 50 procent sumy. Podpisujemy bardzo prostą i klarowną umowę. 


Pozostałe koszty już za siebie uiszczamy, choć oczywiście mogę zająć się rezerwacją, tylko będę Państwa kierować do wpłat i rozliczania się bezpośrednio z usługodawcą, gdyż nie mam uprawnień biura podróży. Dużo innych wyjazdów bardziej zorganizowanych komponuję z biurem podróży. Ta wycieczka nie wymaga tego. Bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu i na kawkę jak najbardziej aby omówić szczegóły - tak będzie przyjemniej :-) Spotkanie przed rozpoczęciem treningu czy kontakt nie są zobowiązujące.

Pewne elementy wycieczki, a czasem nawet jej termin, z ważnych przyczyn może ulec zmianie. Miejsce zakwaterowania, aspekty dojazdu i inne. Wszystko jest jednak omawiane i uzgadnianie z dbałością i starannością, aby wyjazd odbył się w jak najlepszej dla Państwa formie.

Każdy bierze udział w wyjeździe na własną odpowiedzialność.

To może już się pouczymy :-) 
Słowa, które kojarzą się z górami :

MOUNTAINS – góry
DOWN – w dół
UP – do góry 
MOUNTAIN  TOP - szczyt
LODGE – schronisko 
TRACK – szlak 
CLIMB – wspinać się 
STONES – kamienie 
SNOW – śnieg 
GUIDE – przewodnik 

Dodaj coś proszę i masz już za sobą pierwsze zadanie !

 

Screenshot 5

 ZAPRASZAM

Edyta Zawiązalec

 

Edyta Zawiązalec
tel: 501 483 619

jezykipestka@gmail.com

www.jezykipestka.pl

40-091 Katowice, ul. Piotra Skargi 8

 

 

Języki Pestka

 

WE DON'T  LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Materiały objęte częściowo prawem autorskim.

 

 

Addres
Bielsko-Biała, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • Od piątek, 21 luty 2020 do niedziela, 23 luty 2020
 

NAPISZ DO NAS

Jesteś zainteresowany/a wyjazdem językowym w wymienione tutaj lub inne rejony kraju (świata)?.
Napisz, zadzwoń, zaproponuj.

captcha

Pestka Języki obce

WE DON'T LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Jesteśmy szkołą unikatową w duchu edukacji alternatywnej. Opieramy się na solidnej wiedzy wziętej od tych daleko przed Nami i tych wielkich co teraz i na tym co jest wyrazem prastarej mądrości. Kłaniamy się neurodydaktyce, gestalt a jednocześnie pozostajemy profesjonalnie wierni sobie niczego się kurczowo nie trzymając.

 

Szkoła członkiem
cropped eudec logo claim left white big text

 

 

 

 

Skontaktuj się

 

Edyta Zawiązalec

tel.: +48 501 483 619
Katowice, ul. Dyrekcyjna 4/2
(kamienica na pierwszym piętrze)

email: jezykipestka@gmail.com

 

facebook_page_plugin