Angielski i relaks w Bielsku Białej

Wyjazdy z Pestką
Termin: piątek, 21 luty 2020 - niedziela, 23 luty 2020

Miejscowość: Bielsko-Biała, Polska

Angielski i relaks w Bielsku Białej

Fota powyżej z jednej z poprzednich wycieczek. To było za czasów Kyle Riggs (Amerykanin, który z nami jeździł). Native speakers nie są na każdym wyjeździe. Można sobie życzyć lub nie, ale na tych pierwszych wyjazdach ich nie ma, no chyba że miejscowi :-)

Przed takim wyjazdem, jeśli to możliwe, zdecydowanie proponuję spotkanie około tydzień przed. Już się pouczymy wstępnie – spotkanie przy kawce proponuję w Katowicach na ul. Skargi 8 lub w innym, możliwym dla obu stron wskazanym miejscu. A potem, zapraszam serdecznie na dwu i pół dniową wycieczkę z językiem angielskim i z humorem do Bielska Białej.

 

Spotykamy się na Placu Andrzeja w Katowicach w piątek o godzinie 16.30, skąd zabieram autem do Krakowa. Nie jesteśmy biurem podróży choć osobiście jestem pilotem wycieczek i takie prowadziłam, jednak główny cel to NAUKA ANGIELSKIEGO w okolicznościach - tutaj akurat bielskich, które stanowią piękną inspirację do wielu rozmów.

 

Angielski nauczany jest już od momentu spotkania przy samochodzie, a w trakcie podróży nazywamy to co się dzieje. Co zwiedzamy i o czym rozmawiamy uzgadniamy razem, choć oczywiście proponuję ja. Ale Nie ma presji i można modyfikować plan i godziny "We go with a flow" :-) 


Przykładowo:
Piątek zakwaterowanie: Hotel Stara Szmergielnia 5 km od centrum lub Hotel Błonie w Mikuszowicach Śląskich

 

Spotkanie przy kolacji, pierwsze słowa – opis miejsca gdzie będziemy, przyglądanie się ludziom, opisujemy ich, planujemy sobotę i niedzielę. Pojawia się wiele słów i cały czas w przyjazny, relaksujący sposób namawiam aby angielskiego jak najwięcej. Słowa nowe zapisuję. Materiał jest spisywany i potem przesyłany mailowo. 

 

Po śniadaniu w sobotę ok 9 (w zależności od pogody) udajemy się na długi spacer po uliczkach Bielska, zatrzymując się przy atrakcjach typu Bolek i Lolek – pomnik :-))). Wiecie jaka to inspiracja!? Pamiętam jak kiedyś staliśmy tam pół godziny ucząc się około 20 nowych słów, gdyż rozmowa zeszła na Dobranocki :-)

 

Przysiadamy na kawę czy na coś do zjedzenia i delektujemy się atmosferą. W trakcie mówię po angielsku i wyjątkowo po polsku (ilość polskiego zależy od poziomu na jakim znajdują się uczestnicy i do tego całkowicie się dostosowuję. Prowadzę tak, aby to nie było stresujące i odpowiednie do miejsca z którego startujemy językowo)

 

Idziemy i rozmawiamy o tym co wokół. Naturalnie. Jeśli życzą sobie Państwo temat przewodni to oczywiście proszę bardzo . Np TRAVELS - Podróże :-) Potem może Muzeum Minerałów? Tutaj dopiero będą słowa! :-) Przejście głównymi uliczkami. Przystanek na pizzę i cały czas ucinamy pogawędki.

 

Niedziela po śniadaniu około 9 przejazd lub wyjście na uroczą Kozią górę - spokojna, łagodna, a więc można rozmawiać. Tam schronisko i rozmowy o wszystkim i o niczym. Poznajesz mnóstwo słów! Powrót do domu na Plac Andrzeja około godziny 19

Kozia gorkaSchronisko Stefanka na Koziej Górce w zimowej szacie.

 

Proszę się nie martwić, bo może być też polski, tyle że ja to co Państwo jeszcze nie umieją będę tłumaczyć od razu na English i uczyć tego. Potem materiał będzie wysyłany, a my spotkamy się po wyjedzie aby powtórzyć i trenować. Być może nie będzie potrzeby używania języka polskiego w ogóle. Proszę mi wierzyć – nie ma lepszej inspiracji niż to co naturalnie będzie Nam się tam w Bielsku przydarzać. 

WAŻNĄ CECHĄ WYCIECZKI JEST BRAK GONITWY - POWOLI I Z PRZERWAMI NA GŁĘBOKI ODDECH :-) RELAKS. NIC NIE MUSIMY. WSZYSTKO JEST DODATKIEM. PAŃSTWO DECYDUJĄ, BO NAJWAŻNIEJSZE JEST FASZEROWANIE SIĘ ANGIELSKIM, A IM PRZYJEMNIEJSZE OKOLICZNOŚCI WOKÓŁ, TYM LEPIEJ TO PÓJDZIE.

 

Wycieczka przeznaczona dla osób również ze znajomością bardzo podstawową. Po wycieczce kontaktujemy się aby douczyć słownictwa i struktur z tego wyjazdu. 


KOSZT ZA JĘZYK ANGIELSKI NA TEN WYJAZD:

CAŁOŚĆ OBEJMUJĄCA RÓWNIEŻ ZAJĘCIA PRZED WYJAZDEM I KONTAKT PO WYJEŻDZIE. W SUMIE TO JEST OKOŁO 20 H ! - OD OSOBY: 900 zł. przy co najmniej dwóch osobach plus koszty prowadzącego.

CENA MOŻE SIĘ ZMIENIAĆ W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI OSÓB. Aby zarezerwować taki wyjazd i abym rozpoczęła przygotowania i dokonała rezerwacji, należy wpłacić 50 procent sumy. Podpisujemy bardzo prostą i klarowną umowę. 


Pozostałe koszty już za siebie uiszczamy, choć oczywiście mogę zająć się rezerwacją, tylko będę Państwa kierować do wpłat i rozliczania się bezpośrednio z usługodawcą, gdyż nie mam uprawnień biura podróży. Dużo innych wyjazdów bardziej zorganizowanych komponuję z biurem podróży. Ta wycieczka nie wymaga tego. Bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu i na kawkę jak najbardziej aby omówić szczegóły - tak będzie przyjemniej :-) Spotkanie przed rozpoczęciem treningu czy kontakt nie są zobowiązujące.

Pewne elementy wycieczki, a czasem nawet jej termin, z ważnych przyczyn może ulec zmianie. Miejsce zakwaterowania, aspekty dojazdu i inne. Wszystko jest jednak omawiane i uzgadnianie z dbałością i starannością, aby wyjazd odbył się w jak najlepszej dla Państwa formie.

Każdy bierze udział w wyjeździe na własną odpowiedzialność.

To może już się pouczymy :-) 
Słowa, które kojarzą się z górami :

MOUNTAINS – góry
DOWN – w dół
UP – do góry 
MOUNTAIN  TOP - szczyt
LODGE – schronisko 
TRACK – szlak 
CLIMB – wspinać się 
STONES – kamienie 
SNOW – śnieg 
GUIDE – przewodnik 

Dodaj coś proszę i masz już za sobą pierwsze zadanie !

 

Screenshot 5

 ZAPRASZAM

Edyta Zawiązalec

 

Edyta Zawiązalec
tel: 501 483 619

jezykipestka@gmail.com

www.jezykipestka.pl

40-091 Katowice, ul. Piotra Skargi 8

 

 

Języki Pestka

 

WE DON'T  LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Materiały objęte częściowo prawem autorskim.

 

 

Addres
Bielsko-Biała, Polska

 

Terminy


  • Od piątek, 21 luty 2020 do niedziela, 23 luty 2020
 

NAPISZ DO NAS

Jesteś zainteresowany/a wyjazdem językowym w wymienione tutaj lub inne rejony kraju (świata)?.
Napisz, zadzwoń, zaproponuj.

captcha

Pestka Języki obce

WE DON'T LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Jesteśmy szkołą unikatową w duchu edukacji alternatywnej. U Nas relaksujesz się w czasie nauki. Neurodydaktyka, gestalt, ale też profesjonalna kreatywność własna zależna od okoliczności. Świat wokół to najlepszy podręcznik.

 

Szkoła członkiem
cropped eudec logo claim left white big text

 

 

 

 

Skontaktuj się

 

Edyta Zawiązalec

tel.: +48 501 483 619
Katowice, ul. Dyrekcyjna 4/2
(kamienica na pierwszym piętrze)

email: jezykipestka@gmail.com

 

facebook_page_plugin