Leniwy Angielski na Cyprze

Wyjazdy z Pestką
Termin: poniedziałek, 20 kwiecień 2020 - poniedziałek, 27 kwiecień 2020

Inne warianty wyjazdu:
27 kwiecień - 3 maja
25 - 31 maja
13 - 19 lipiec
19 - 26 lipiec
17 - 23 sierpień
23 - 30 sierpień
możliwe przedłużenie do 14  dni.

 

Zakwaterowanie:

NEO CHORIO NEO CHORIO SOCRATES APARTMENTS (very quiet )

lub

APHRODITE BEACH HOTEL (near the beach) 

https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g190388-d4282077-Reviews-Socrates_Apartments-Polis_Paphos_District.html 

 

Proszę sprawdź inne interesujące Cię miejsce i zakwaterowanie a przystaniemy na propozycje i rozpatrzymy.
My nie lubimy się spieszyć, lubimy chłonąć, wolno spacerować i jeść powolne posiłki. A Ty ? Lubimy, gdy nie trzeba pospieszać i kiedy możemy spokojnie nauczać i trenować angielski, który przypominamy, jest głównym celem podróży. W tej ofercie inspiracji będzie dostarczała ta ciekawa wyspa. Wyjazd na 7 dni to około 60 h nauki / treningu języka w bardzo zintensyfikowany sposób. Żaden kurs stacjonarny nie da takiego efektu. Przed wyjazdem spotykamy się, aby się poznać i porozmawiać o technikach relaksu, które mogą pozwolić na większe otwarcie się na język w miejscu pobytu. Poćwiczymy również pierwsze struktury i zaplanujemy ewentualne tematy. Takie samo spotkanie jest również po przyjeździe w celu podsumowania i powtórzenia. Materiał z podróży jest wysyłany na mail. Przed i po wyjazdowe kontakty możliwe są również poprzez skype.

Przykładowy program na 7 dni poniżej, z tym że oczywiście możemy go rozsądnie zmieniać, jest plan, ale „We go with a flow” a szczególnie flow uczestników. Nie trzymamy się sztywno, gdyż to nie wycieczka z biura podróży a trenować angielski pozwala każda okoliczność sprzyjająca uczestnikom. Zmiany planów również. 


Spotkanie na lotnisku gdzie uczymy się słownictwa z nim związanego i ćwiczymy je potem w samolocie to już początek treningu. Uczymy się wszędzie, choć oczywiście Państwo ostatecznie decydujecie jak i ile. Mamy oczywiście też ogólne przerwy gdzie się rozchodzimy, ale również takie na życzenie Państwa na wypadek przeciążenia. Podążamy za potrzebami Ucznia.


Na Cyprze proponujemy zakwaterowanie w okolicach miasta Neo Chorio i hotel Socrates Apartments (zaciszny) lub Aphrodite Beach Hotel (przy plaży).

 

1 – 3 dni spędzimy leniwie wokół miejsca ćwicząc angielski, odpoczywając przy basenie czy na plaży, gawędząc przy posiłkach i poznając pobliskie, ciekawe choć niekoniecznie najbardziej znane zakątki. W trakcie rozmawiamy nazywając to co wokół się pojawia i to co z pewnością nasuwa, również tematy do wielu rozmów. Np. widok roześmianych głośnych turystów może stać się okazją do nauczenia czasowników typu: LAUGH – śmiać się głośno i czasu present continous w zdaniach typu: They are talking so loudly!

 

4 dzień to skała Afrodyty, zwiedzanie Parku Archeologicznego w Pafos, obiad w greckiej tawernie, rejs statkiem, zwiedzenia Grobowców Królewskich i kolacja w Kathikas.  

 

pafoscyprPark archeologiczny w Pafos

 

5 dzień to krótkie plażowanie na Coral Beach klimatyczny obiad w Viklari, spacer wąwozem Avakas i krótka wyprawa na Lara Beach.

 

avakas gorge cyprAvakas Gorge Pafos

 

6 dzień to pobyt na Półwyspie Akamas i kontakt z piękną naturą. Spacery i rozmowy po angielsku. Cały czas trenujemy słowa, wyrażenia i konstrukcje. Przyroda relaksuje i wspiera naukę. Robimy przystanki na posiłki i powtarzamy nowe słowa i wyrazy zrelaksowani i spokojni.


Poniżej możliwe szlaki na których idąc spokojnie i co jakiś czas przysiadując nauczymy się około 25 nowych słów (w dwie godziny!) dotyczących tematów, które wybierzemy, lub które nasuną się naturalnie i to te zazwyczaj działają najlepiej. 

 

Szlak Afrodyty za Łaźniami Afrodyty. Można iść najpierw ścieżką bliżej morza, ale my polecamy skręcić w ścieżkę w górę. Idąc w tym kierunku w drugiej części mamy piękny widok na półwysep Akamas i lazurowe wody zatoki. Według legendy tym szlakiem Afrodyta wędrowała z kąpieli do wieży i dębu na odpoczynek.

 

Około 3 godzinny spacer szlakiem Afrodyty. Temat: kobiety – o czym lubią rozmawiać. Słówka: fashion, shopping, men, clothes, cooking, psychology etc.  

 

Szlak Adonisa. Szlak urody zaczyna się w tym samym miejscu co szlak Afrodyty i początkowo biegną razem. Dopiero rozchodzą się na górze: Afrodyty idzie w prawo ku morzu, a Adonisa w lewo. Zajmuje około 2,5 godziny. Temat: mężczyźni – o czym lubią rozmawiać. Słówka: cars, travels, matches, football etc.  

 

Szlak Smigies i kopalnie magnezu. Szlak Smigies na Półwyspie Akamas biegnie wokół góry o takiej samej nazwie co trasa. Zaczyna się na fajnym miejscu piknikowym (zatrzymujemy się i powtarzamy słówka). Biegnie przez cyprysowy las w górę kamienistego pagórka. Jest tu kilka fajnych punktów widokowych na skały Smigies i na cały Akamas. Prowadzi również obok białej wieży (to pozostałości po kopalni magnezu) i przez mostek nad źródłem Kefalovrisia. Przejście szlaku zajmuje około 2 godzin. Temat: dbanie o urodę i formę, co pomaga ją utrzymać, słówka: healthy, sport, active, sleep, good food etc.


7 dzień: śniadanie, rozmowy, wspomnienia minionych dni, słówka i go na lotnisko, gdzie możemy powtórzyć słownictwo z dziedziny lotniska poznane w dniu wylotu :-) Naturalny feedback :-) Udowodnimy iż świat wokół to najlepszy podręcznik !


Zapraszamy i polecamy. Wyjazdy nadają się dla osób na każdym poziomie języka. Również bardzo podstawowym. To uczestnicy decydują o tematach – my dobieramy w zależności od potrzeb i poziomu języka. Jeśli jest mieszany dzielimy. Wszystko w ofercie to propozycja do modyfikacji.  

Każdy bierze udział w wyjeździe na własną odpowiedzialność.


Pewne elementy wycieczki a  czasem nawet jej termin z  bardzo ważnych przyczyn może ulec zmianie. Miejsce zakwaterowania, aspekty dojazdu i inne. Wszystko jest jednak omawiane i uzgadnianie z dbałością i starannością aby wyjazd odbył się w jak najlepszej dla Państwa formie.


Bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu i na kawkę aby omówić szczegóły - tak będzie przyjemniej :-)

Spotkanie przed rozpoczęciem treningu czy kontakt nie są zobowiązujące.


Koszt za język angielski to 2100 zł od osoby, licząc wyjazd od dwóch osób na 7 dni plus wszelkie koszty pobytu prowadzącej/cego. 60 h treningu plus zajęcia przed i po wyjeździe. Zalecamy wyjazdy 4 - 5 osobowe. Choć odbędą się również dla  1-3 osób. 

Koszty pozostałe to około 3000 - 4000 tysięcy na osobę w zależności od sezonu, ceny lotu. Koszty poza angielskim mogą być modyfikowane  - nie jesteśmy biurem podróży i przy zgłoszeniu i zdecydowaniu się już konkretnych osób dopinamy wyjazd współpracując z zaprzyjaźnionym biurem podróży.

 

Proszę pamiętać, że nasza najważniejsza usługa to TRENING MÓWIENIA w języku angielskim – do elementów towarzyszących wynajmujemy przewodników miejscowych lub biuro, gdyż nasze uprawnienia kończą się na nauczaniu języka angielskiego.

 

Czasem jednak miło jest też pobłądzić konstruktywnie lub razem z uczestnikami układać plan, gdyż mocno to integruje i uczy mnóstwa nowych słów. Nawet zabłądzenie sprzyja nauce języka! Słowem wszystko co oczywiście jest bezpieczne a tak mogą się Państwo czuć na naszych wyprawach :-)

 

Powyższa oferta nie jest umową a jedynie propozycją. Wszelkie działania, przygotowanie umowy następują po wpłacie 50% sumy za język angielski. Jest to rezerwacja wyjazdu.

 

cypr2

 ZAPRASZAM

Edyta Zawiązalec

 

Edyta Zawiązalec
tel: 501 483 619

jezykipestka@gmail.com

www.jezykipestka.pl

40-091 Katowice, ul. Piotra Skargi 8

 

 

Języki Pestka

 

WE DON'T  LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Materiały objęte częściowo prawem autorskim.

 

 

Addres
Cypr

 

Mapa


 

Terminy


  • Od poniedziałek, 20 kwiecień 2020 do poniedziałek, 27 kwiecień 2020
 

NAPISZ DO NAS

Jesteś zainteresowany/a wyjazdem językowym w wymienione tutaj lub inne rejony kraju (świata)?.
Napisz, zadzwoń, zaproponuj.

captcha

Pestka Języki obce

WE DON'T LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Jesteśmy szkołą unikatową w duchu edukacji alternatywnej. Opieramy się na solidnej wiedzy wziętej od tych daleko przed Nami i tych wielkich co teraz i na tym co jest wyrazem prastarej mądrości. Kłaniamy się neurodydaktyce, gestalt a jednocześnie pozostajemy profesjonalnie wierni sobie niczego się kurczowo nie trzymając.

EUDECSzkoła członkiem:
European Democratic
Education Communit
y

Skontaktuj się

 

Edyta Zawiązalec

tel.: +48 501 483 619
Katowice, ul. Dyrekcyjna 4/2
(kamienica na pierwszym piętrze)

email: jezykipestka@gmail.com

 

facebook_page_plugin