Leniwy Angielski na Cyprze

Wyjazdy z Pestką
Termin: poniedziałek, 20 kwiecień 2020 - poniedziałek, 27 kwiecień 2020

Inne warianty wyjazdu:
27 kwiecień - 3 maja
25 - 31 maja
13 - 19 lipiec
19 - 26 lipiec
17 - 23 sierpień
23 - 30 sierpień
możliwe przedłużenie do 14  dni.

 

Zakwaterowanie:

NEO CHORIO NEO CHORIO SOCRATES APARTMENTS (very quiet )

lub

APHRODITE BEACH HOTEL (near the beach) 

https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g190388-d4282077-Reviews-Socrates_Apartments-Polis_Paphos_District.html 

 

Proszę sprawdź inne interesujące Cię miejsce i zakwaterowanie a przystaniemy na propozycje i rozpatrzymy.
My nie lubimy się spieszyć, lubimy chłonąć, wolno spacerować i jeść powolne posiłki. A Ty ? Lubimy, gdy nie trzeba pospieszać i kiedy możemy spokojnie nauczać i trenować angielski, który przypominamy, jest głównym celem podróży. W tej ofercie inspiracji będzie dostarczała ta ciekawa wyspa. Wyjazd na 7 dni to około 60 h nauki / treningu języka w bardzo zintensyfikowany sposób. Żaden kurs stacjonarny nie da takiego efektu. Przed wyjazdem spotykamy się, aby się poznać i porozmawiać o technikach relaksu, które mogą pozwolić na większe otwarcie się na język w miejscu pobytu. Poćwiczymy również pierwsze struktury i zaplanujemy ewentualne tematy. Takie samo spotkanie jest również po przyjeździe w celu podsumowania i powtórzenia. Materiał z podróży jest wysyłany na mail. Przed i po wyjazdowe kontakty możliwe są również poprzez skype.

Przykładowy program na 7 dni poniżej, z tym że oczywiście możemy go rozsądnie zmieniać, jest plan, ale „We go with a flow” a szczególnie flow uczestników. Nie trzymamy się sztywno, gdyż to nie wycieczka z biura podróży a trenować angielski pozwala każda okoliczność sprzyjająca uczestnikom. Zmiany planów również. 


Spotkanie na lotnisku gdzie uczymy się słownictwa z nim związanego i ćwiczymy je potem w samolocie to już początek treningu. Uczymy się wszędzie, choć oczywiście Państwo ostatecznie decydujecie jak i ile. Mamy oczywiście też ogólne przerwy gdzie się rozchodzimy, ale również takie na życzenie Państwa na wypadek przeciążenia. Podążamy za potrzebami Ucznia.


Na Cyprze proponujemy zakwaterowanie w okolicach miasta Neo Chorio i hotel Socrates Apartments (zaciszny) lub Aphrodite Beach Hotel (przy plaży).

 

1 – 3 dni spędzimy leniwie wokół miejsca ćwicząc angielski, odpoczywając przy basenie czy na plaży, gawędząc przy posiłkach i poznając pobliskie, ciekawe choć niekoniecznie najbardziej znane zakątki. W trakcie rozmawiamy nazywając to co wokół się pojawia i to co z pewnością nasuwa, również tematy do wielu rozmów. Np. widok roześmianych głośnych turystów może stać się okazją do nauczenia czasowników typu: LAUGH – śmiać się głośno i czasu present continous w zdaniach typu: They are talking so loudly!

 

4 dzień to skała Afrodyty, zwiedzanie Parku Archeologicznego w Pafos, obiad w greckiej tawernie, rejs statkiem, zwiedzenia Grobowców Królewskich i kolacja w Kathikas.  

 

pafoscyprPark archeologiczny w Pafos

 

5 dzień to krótkie plażowanie na Coral Beach klimatyczny obiad w Viklari, spacer wąwozem Avakas i krótka wyprawa na Lara Beach.

 

avakas gorge cyprAvakas Gorge Pafos

 

6 dzień to pobyt na Półwyspie Akamas i kontakt z piękną naturą. Spacery i rozmowy po angielsku. Cały czas trenujemy słowa, wyrażenia i konstrukcje. Przyroda relaksuje i wspiera naukę. Robimy przystanki na posiłki i powtarzamy nowe słowa i wyrazy zrelaksowani i spokojni.


Poniżej możliwe szlaki na których idąc spokojnie i co jakiś czas przysiadując nauczymy się około 25 nowych słów (w dwie godziny!) dotyczących tematów, które wybierzemy, lub które nasuną się naturalnie i to te zazwyczaj działają najlepiej. 

 

Szlak Afrodyty za Łaźniami Afrodyty. Można iść najpierw ścieżką bliżej morza, ale my polecamy skręcić w ścieżkę w górę. Idąc w tym kierunku w drugiej części mamy piękny widok na półwysep Akamas i lazurowe wody zatoki. Według legendy tym szlakiem Afrodyta wędrowała z kąpieli do wieży i dębu na odpoczynek.

 

Około 3 godzinny spacer szlakiem Afrodyty. Temat: kobiety – o czym lubią rozmawiać. Słówka: fashion, shopping, men, clothes, cooking, psychology etc.  

 

Szlak Adonisa. Szlak urody zaczyna się w tym samym miejscu co szlak Afrodyty i początkowo biegną razem. Dopiero rozchodzą się na górze: Afrodyty idzie w prawo ku morzu, a Adonisa w lewo. Zajmuje około 2,5 godziny. Temat: mężczyźni – o czym lubią rozmawiać. Słówka: cars, travels, matches, football etc.  

 

Szlak Smigies i kopalnie magnezu. Szlak Smigies na Półwyspie Akamas biegnie wokół góry o takiej samej nazwie co trasa. Zaczyna się na fajnym miejscu piknikowym (zatrzymujemy się i powtarzamy słówka). Biegnie przez cyprysowy las w górę kamienistego pagórka. Jest tu kilka fajnych punktów widokowych na skały Smigies i na cały Akamas. Prowadzi również obok białej wieży (to pozostałości po kopalni magnezu) i przez mostek nad źródłem Kefalovrisia. Przejście szlaku zajmuje około 2 godzin. Temat: dbanie o urodę i formę, co pomaga ją utrzymać, słówka: healthy, sport, active, sleep, good food etc.


7 dzień: śniadanie, rozmowy, wspomnienia minionych dni, słówka i go na lotnisko, gdzie możemy powtórzyć słownictwo z dziedziny lotniska poznane w dniu wylotu :-) Naturalny feedback :-) Udowodnimy iż świat wokół to najlepszy podręcznik !


Zapraszamy i polecamy. Wyjazdy nadają się dla osób na każdym poziomie języka. Również bardzo podstawowym. To uczestnicy decydują o tematach – my dobieramy w zależności od potrzeb i poziomu języka. Jeśli jest mieszany dzielimy. Wszystko w ofercie to propozycja do modyfikacji.  

Każdy bierze udział w wyjeździe na własną odpowiedzialność.


Pewne elementy wycieczki a  czasem nawet jej termin z  bardzo ważnych przyczyn może ulec zmianie. Miejsce zakwaterowania, aspekty dojazdu i inne. Wszystko jest jednak omawiane i uzgadnianie z dbałością i starannością aby wyjazd odbył się w jak najlepszej dla Państwa formie.


Bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu i na kawkę aby omówić szczegóły - tak będzie przyjemniej :-)

Spotkanie przed rozpoczęciem treningu czy kontakt nie są zobowiązujące.


Koszt za język angielski to 2100 zł od osoby, licząc wyjazd od dwóch osób na 7 dni plus wszelkie koszty pobytu prowadzącej/cego. 60 h treningu plus zajęcia przed i po wyjeździe. Zalecamy wyjazdy 4 - 5 osobowe. Choć odbędą się również dla  1-3 osób. 

Koszty pozostałe to około 3000 - 4000 tysięcy na osobę w zależności od sezonu, ceny lotu. Koszty poza angielskim mogą być modyfikowane  - nie jesteśmy biurem podróży i przy zgłoszeniu i zdecydowaniu się już konkretnych osób dopinamy wyjazd współpracując z zaprzyjaźnionym biurem podróży.

 

Proszę pamiętać, że nasza najważniejsza usługa to TRENING MÓWIENIA w języku angielskim – do elementów towarzyszących wynajmujemy przewodników miejscowych lub biuro, gdyż nasze uprawnienia kończą się na nauczaniu języka angielskiego.

 

Czasem jednak miło jest też pobłądzić konstruktywnie lub razem z uczestnikami układać plan, gdyż mocno to integruje i uczy mnóstwa nowych słów. Nawet zabłądzenie sprzyja nauce języka! Słowem wszystko co oczywiście jest bezpieczne a tak mogą się Państwo czuć na naszych wyprawach :-)

 

Powyższa oferta nie jest umową a jedynie propozycją. Wszelkie działania, przygotowanie umowy następują po wpłacie 50% sumy za język angielski. Jest to rezerwacja wyjazdu.

 

cypr2

 ZAPRASZAM

Edyta Zawiązalec

 

Edyta Zawiązalec
tel: 501 483 619

jezykipestka@gmail.com

www.jezykipestka.pl

40-091 Katowice, ul. Piotra Skargi 8

 

 

Języki Pestka

 

WE DON'T  LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Materiały objęte częściowo prawem autorskim.

 

 

 

Terminy


  • Od poniedziałek, 20 kwiecień 2020 do poniedziałek, 27 kwiecień 2020
 

NAPISZ DO NAS

Jesteś zainteresowany/a wyjazdem językowym w wymienione tutaj lub inne rejony kraju (świata)?.
Napisz, zadzwoń, zaproponuj.

captcha

Pestka Języki obce

WE DON'T LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Jesteśmy szkołą unikatową w duchu edukacji alternatywnej. U Nas relaksujesz się w czasie nauki. Neurodydaktyka, gestalt, ale też profesjonalna kreatywność własna zależna od okoliczności. Świat wokół to najlepszy podręcznik.

 

Szkoła członkiem
cropped eudec logo claim left white big text

 

 

 

 

Skontaktuj się

 

Edyta Zawiązalec

tel.: +48 501 483 619
Katowice, ul. Dyrekcyjna 4/2
(kamienica na pierwszym piętrze)

email: jezykipestka@gmail.com

 

facebook_page_plugin