Angielski w Szklarskiej Porębie

Wyjazdy z Pestką
Termin: piątek, 10 kwiecień 2020 - niedziela, 12 kwiecień 2020

Miejscowość: Szklarska Poręba, Polska

Angielski w Szklarskiej Porębie

10 -12 kwiecień 2020
Do negocjacji inne terminy wyjazdu

Dzień Dobry.

Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Odkryli to sportowcy. Polscy kadrowicze często bywają w mieście na obozach kondycyjnych. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo szybkiej wymiany mas powietrza.

Spacery górskie - bardzo łatwe – chodzimy powoli tak aby po drodze uczyć się nowych słów i zdań po angielsku. Do tego włóczęgi tematyczne po mieście :-) Przykładowy temat : My hobby – Moje hobby. Wycieczka zapewnia bardzo DUŻĄ DAWKĘ ANGIELSKIEGO (około 30 h ) i mocno przełamuje blokady w mówieniu !!! - to cel główny inspirowany tym razem Szklarską Porębą i otaczającymi ją górami MOUNTAINS i wodospadami WATERFALLS. Warsztat przeznaczony również jak najbardziej dla osób zupełnie początkujących. Będzie plan spędzania czasu proponowany, ale zawsze "WE GO WITH THE FLOW" i decydujemy wspólnie – a ustalanie to kolejna świetna okazja do nauki słownictwa.

CECHĄ CHARAKTERYSTYCZNĄ WYJAZDU JEST BRAK GONITWY - PRZYSTANKI I CZAS NA GŁĘBOKI ODDECH :-)

szklarska poreba 002

WATERFALL – wodospad

Inne słowa, które wiązać się będą z tym wyjazdem oprócz oczywiście setek innych, których teraz nie jesteśmy w stanie przewidzieć:

MOUNTAINS – góry
MOUNTAIN TOP - szczyt górski
GREEN – zieleń (miejmy nadzieję na wiosnę :-) !
SPRING - wiosna
WALK – spacerować
ADMIRE – podziwiać
MOUNTAIN TRACK – szlak górski
FLOWERS – kwiaty
LODGE – schronisko

Zadanie - jakie jeszcze słowa ? Przygotuj proszę, sprawdź i napisz do mnie !

Szklarska Poręba wielu kojarzy się z kilkoma sztandarowymi wręcz punktami. Wodospady WATERFALLS . Położona nieopodal Polana Jakuszycka. Wreszcie – górująca nad Szklarską Szrenica, gdzie można zjeść pyszne naleśniki z jagodami PANCAKES – naleśniki. To zaledwie ułamek tego, co można tutaj zobaczyć i przeżyć.

Oto krótka lista mniej znanych miejsc na szklarskoporębskiej mapie:

1. Park Ducha Gór

Park znajduje się przy Domu Carla i Gerharda Hauptmannów (w którym obecnie funkcjonuje muzeum) w Szklarskiej Porębie. Został gruntownie odnowiony. Na niemalże 5 ha powierzchni zaprojektowano wiele malowniczych ścieżek pełnych urzekającej, bujnej, parkowej przyrody. W samym parku wybudowano pięć „domków tematycznych” o jakże intrygujących nazwach:

- Chata Wodnika Pożytecznego
- Chata Tajemna
- Gościniec Ducha Gór
- Chata Skrzata z mchu i paproci
- Chata Rzepichy Zielarki

2. Czerwona Jama

O wymiarach 6m głębokości i 4m wysokości nazwę swą zawdzięcza kolorowym przebarwieniom na jej ścianach. Czerwona Jama znajduje się w okolicy zielonego szlaku prowadzącego do Wodospadu Szklarki.

3. Studnia w Czarnym Kamieniu

Owiana tajemnicą. Źródło krystalicznie czystej wody. Ponoć około 500 lat temu wylądowało w niej UFO. Czy rzeczywiście? Tego nie wiemy.

Mało znanych, lecz urokliwych miejsc jest dużo więcej. Może macie coś do dodania?

Usiądziemy na takim tarasie jaki widać tutaj poniżej i opowiemy sobie po angielsku lub angielsko - polsku o Szklarskiej i nie tylko. Oczywiście z kawą choć widać jednak demokratyczny charakter szkoły - stolik pusty – co lubisz, może kieliszek wina GLASS OF WINE lub sok JUICE lub … ?

COFFEE – kawa
TEA – herbata

szklarska poreba 003

Z apraszam po szczegóły wszystkich zainteresowanych- uzgadniamy preferencje noclegowe.(Willla Hektor). Na wycieczkę wyjeżdżamy samochodami w grupach około godziny 14.00 w piątek z Katowic z umówionego miejsca, zabieramy po drodze lub umawiamy się już na miejscu – do wyboru. Koszt za samo nauczanie języka od osoby w grupie przynajmniej dwuosobowej to 260 zł (średnio około 30h nauki) w tym również ewentualne spotkanie po wyjeździe na douczenie. Jeśli byłaby to wycieczka indywidualna jeden na jeden – nauczyciel -student to koszt 600 zł za język angielski. Nocleg około 200 zł – przy zgłoszeniu wybieramy z zaproponowanych opcji noclegu : Willa Hektor na tą chwilę.

Benzyna – ok 200 zł w obie strony podzielona na uczestników. Zapraszam od 1 do 4 osób. Grupy większe z samochodem.

Cały koszt przy wycieczce dla więcej niż jednej osoby wynosi (bez wyżywienia – jadamy na mieście lub opcja wspólnego przygotowana w kuchni – niesamowita okazja do nauki słów związanych z jedzeniem itp.) – około 560 zł

Cały koszt dla wycieczki indywidualnej – jeden na jeden z nauczycielem – wynosi 900 zł (nocleg, przejazd, angielski (około 30 h nauki)

Cennik nie obejmuje wyżywienia a także częsciowych kosztów pobytu trenera (do uzgodnienia – w zależności od wyboru noclegu i liczby osób)ZAPRASZAM

Edyta Zawiązalec

 

Edyta Zawiązalec
tel: 501 483 619

jezykipestka@gmail.com

www.jezykipestka.pl

40-091 Katowice, ul. Piotra Skargi 8

 

 

Języki Pestka

 

WE DON'T  LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Materiały objęte częściowo prawem autorskim.

 

 

Addres
58-580 Szklarska Poręba, Polska

 

Terminy


  • Od piątek, 10 kwiecień 2020 do niedziela, 12 kwiecień 2020
 

NAPISZ DO NAS

Jesteś zainteresowany/a wyjazdem językowym w wymienione tutaj lub inne rejony kraju (świata)?.
Napisz, zadzwoń, zaproponuj.

captcha

Pestka Języki obce

WE DON'T LEARN BUT LIVE THE LANGUAGE

 

Jesteśmy szkołą unikatową w duchu edukacji alternatywnej. U Nas relaksujesz się w czasie nauki. Neurodydaktyka, gestalt, ale też profesjonalna kreatywność własna zależna od okoliczności. Świat wokół to najlepszy podręcznik.

 

Szkoła członkiem
cropped eudec logo claim left white big text

 

 

 

 

Skontaktuj się

 

Edyta Zawiązalec

tel.: +48 501 483 619
Katowice, ul. Dyrekcyjna 4/2
(kamienica na pierwszym piętrze)

email: jezykipestka@gmail.com

 

facebook_page_plugin